Kromě své osobní zkušenosti mám za sebou roční výcvik s Markem Hopfenbeckem ve způsobu práce Otevřený dialog. Ten se pro mě stal nejen pracovním nástrojem, ale i velkou inspirací a životní filozofií. V rámci organizace Zahrada 2000 jsem měl možnost být součástí multidisciplinárního týmu, který tímto způsobem pracuje. Od letošního roku jsem součástí lektorského týmu spolku Narativ, který pořádá akreditované výcviky. Současně se v Narativu také snažíme vytvořit tým, který by byl schopný nabízet setkání formou Otevřeného dialogu.
Inspiruje mě i hnutí Slyšení hlasů, zejména Maastrichtský rozhovor.Od roku 2019 také pracuji v brněnském centru Celsuz jako Peer konzultant. To znamená, že se vídám s lidmi, kteří se snaží najít cestu zpátky do života, ačkoli mají také psychiatrickou zkušenost.
Chci přispět k rozvoji a vzdělávání peerů v ČR. V roce 2021 jsem založil každoroční celorepublikový sraz peerů a aktuálně bych rád přispěl také k rozvoji vzdělávání Peer konzultantů. Současně se snažím i o vytvoření malého týmu v rámci centra Celsuz, který by nabízel setkání formou Otevřeného dialogu.
Jsem i členem pracovní skupiny jihomoravského kraje pro oblast duševního zdraví, ačkoli prostor pro změnu podobným způsobem vnímám jako minimální. V rámci iniciativy Na rovinu se také snažím přispět k destigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Ve "volném čase" se dále věnuji různým besedám, autorským čtením a osobním konzultacím ve vlastní režii.
Pokud máte o osobní konzultaci zájem, je možné domluvit se na e-mailu schizahelp.cz@gmail.com.


 
 © Copyright schizahelp